Valstybės duomenų valdysena įgauna pagreitį

Praėjusių metų lapkritį startavus Valstybės duomenų valdysenos IS projektui, daugiausia dėmesio skyrėme COVID-19 pandemijos duomenims (su)valdyti. Pandemijos rodikliams parengti dabar naudojame 9 institucijų informacines sistemas ir registrus, 60 ligoninių teikia duomenis apie lovų užimtumą ir kitus duomenis. Visas duomenų valdymo procesas automatizuotas, būtent dėl to visuomenę operatyvi informacija pasiekia kasdien tuo pačiu metu. Duomenų kelionę VDV ISe nuo šaltinio iki visuomenės galite pamatyti čia: https://youtu.be/OwWIuEb8DXE.

Realiu laiku atnaujinamais duomenimis analizėms ir sprendimų priėmimui jau naudojasi valstybės institucijos ir 37 savivaldybių, beveik 300 naudotojų. Jų vis daugėja. Mūsų tikslas – „įdarbinti“ valstybės duomenis, išlaisvinti juos iš žinybinių sistemų ir sudaryti sprendimų priėmėjams sąlygas remtis operatyvia, o ne praėjusio laiko informacija.

Dabartiniai VDV IS prioritetai:

  • Iki metų pabaigos į VDV IS integruosime 26 institucijų tvarkomų 53 informacinių sistemų ar registrų duomenis, reikalingus oficialiajai statistikai ir strateginiams šalies rodikliams rengti.
  • 2021–2022 m. per VDV IS planuojame parengti atvėrimui Atvirų duomenų portale 29 institucijų 218 duomenų rinkinių.

Tai leis ne tik perkelti į VDV IS visos oficialiosios statistikos gamybą ir parengimą sklaidai, bet ir „įdarbinti“ šiuos duomenis kitiems tikslams – strateginių valstybės valdymo sprendimų priėmimo, mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų, statistikos, stichinių, epideminių ir kitų kritinių situacijų valdymo, institucijų viešųjų funkcijų vykdymo, atvėrimo.

Turite klausimų, susisiekite: