Valstybės duomenų valdysenos darbai

Valstybės duomenų agentūra yra atsakinga už valstybės duomenų saugojimą, tvarkymą ir panaudojimą bei analizę. Kaupiamos įvairių valstybinių registrų ir informacinių sistemų pirminių duomenų, administracinių duomenų kopijos, informacija, dokumentai ir (arba) jų kopijos ir kiti duomenys, išskyrus statistinius duomenis.

Tai leidžia valstybės institucijoms saugioje erdvėje spręsti pačius įvairiausius analitikos uždavinius, kurių atsakymai reikalingi priimant sprendimus. Ši sukurta ir toliau kuriama duomenų ekosistema užtikrina operatyvią ir saugią, moderniomis technologijomis atliekamą duomenų analizę.

Vienas iš tokių jau įgyvendintų projektų yra COVID-19 švieslentės, kur duomenys renkami iš juos kaupiančių institucijų, sujungiami su kitais duomenimis ir pateikiami visuomenei, o informacija kasdien atnaujinama. Kiti pavyzdžiai yra neteisėtos migracijos stebėsenos ir karo pabėgėlių iš Ukrainos projektai. Šie pavyzdžiai parodo, kad jau galime viešajame sektoriuje kaupiamus duomenis panaudoti „čia ir dabar“ priimdami sprendimus.

Lietuvos Respublikos oficialiosios statistikos ir valstybės duomenų valdysenos įstatyme numatyta, kad Valstybės duomenų agentūra koordinuoja valstybės duomenų tvarkymą pagal Valstybės duomenų valdysenos programą.

Turite klausimų, susisiekite: